دریافت فایل با موضوع{تحقیق درباره صنعت شيشه }

تحقیق درباره صنعت شيشه |کیو اُ/دریافت فایل با موضوع/1689311|qot|تحقیق درباره صنعت شیشه ,صنعت شیشه,شیشه,صنعت
در این پست قصد معرفی فایل تحقیق درباره صنعت شيشه را داریم با ما همراه باشید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 9 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ايران با در اختيار داشتن بيشترين منابع و مواد اوليه مورد نياز صنعت شيشه كم ترين سهم را در تجارت جهاني اين صنعت پرسود دارا است و هيچگاه در برنامه ريزي ها و نگرش هاي كلان اقتصاد ايران اين صنعت كه اتفاقا در ايران سابقه اي بسيار طولاني دارد در اواويت نبوده است و طي سال هاي اخير صنايع داخلي به هيچ وجه متناسب با تحولات جهاني اين صنعت پيش نرفته اند .

شيشه و بلور ايران جزو آن دسته از كالاهايي است كه به يمن وجود تجارت آزاد غيررسمي ، واردات آن از كشورهاي مختلف شرق و غرب به وفور و به آساني صورت مي گيرد و بازار داخلي از شيشه و بلور ژاپني ، چيني ، فرانسوي ، اتريشي و ...... اشباع شده است و از بازار بسيار مناسبي برخوردار است .

حقيقت اين است كه ايران از غني ترين و ارزان ترين مواد اوليه شيشه جهان را در اختيار دارد اما هيچ گاه سرمايه گذاري اصولي در اين صنعت صورت نگرفته است وتوليد شيشه به صورت سنتي ، غير عملي و با ابزار آلات غير ماشيني توليد شده است و به علت ارزش افزوده بالا و بازار نسبي داخلي زحمت زيادي براي بالا بردن سطح تكنولوژي اين صنعت كشيده نشده است و در نتيجه با وجود مزيت نسبي نه تنها به بازار جهاني دست نيافتيم بلكه بازار داخلي را نيز نسبت به محصولات ايراني بي اعتماد كرده ايم .
مطالب دیگر:
📖پاورپوینت اجرای سازه های بتنی در 139 اسلاید کاربردی و کاملا تصویری به طور کامل و جامع 📖پاورپوینت روش های بررسی سلامت جنين 📖پاورپوینت روشهای مختلف اجرای دارو📖دانلود پاورپوینت کتاب معادلات دیفرانسیل معمولی رشته شیمی📖پاورپوینت صدمات نخاعی و ضربه به سر📖پاورپوینت در مورد روان سنجی📖پاورپوینت درباره سکته مغزی📖پاورپوینت فضای فیزیکی اتاق عمل📖پاورپوینت کنترل کیفیت در آزمایشگاه بیوشیمی📖پاورپوینت کتو اسیدوز دیابتی📖پاورپوینت کتاب روش استفاده از متون علمی شیمی از دکتر حسن پور📖پاورپوینت گسترۀ روانشناسی صنعتی و سازمانی ، فرصتها، چالشها و تهدیدها📖پاورپوینت مفهوم اکسیژن درمانی و ساکشن📖پاورپوینت مایع درمانی📖پاورپوینت نقش تغذیه در پیشگیری از سرطان📖دانلود پاورپوینت کتاب شیمی آلی 1 از طیبه پرتوی📖پاورپوینت نیازهای تغذیه 📖پاورپوینت کتاب روش تجزیه مقادیر کم در شیمی 185 اسلاید📖پاورپوینت آموزش تدریس درس دوم علوم پایه ششم - كاغذ (سرگذشت دفتر من)📖پاورپوینت آموزش تدریس درس صدای موج - کلاس اول ابتدایی📖پاورپوینت آموزش تدریس آلودگی محیط زیست📖پاورپوینت آموزش تدریس حرف ب آخر و ب غیر آخر📖پاورپوینت آموزشی علوم پنجم بخش تغییرات پختن نان📖پاورپوینت درس پنجم ابتدایی مطالعات اجتماعی (جغرافیا)📖پاورپوینت آموزش ریاضی پنجم ابتدایی مبحث جمع کسر و اعداد مخلوط